Siz hiç intihar etmek istemediniz mi?
Çok önemsiz bir sebepten, sadece hoşlandığınız kız en yakın arkadaşınızla çıkıyor diye bir köprüye çıkıp atlamak istemediniz mi? Ya da sadece evde aileniz tarafından baskı altında olduğunuzu düşünüp, bu diyarlardan kaçmayı hayal etmediniz mi?
16 yaşında hayatın en güzel günlerini geçirebilmek varken, ufak tefek stresler hayatın en önemli sorunlarıymış gibi gelir. Geçemeyeceğinizi düşündüğünüz bir sınav ya da basketbol takımının seçmeleri kaç gün bunalımda kalmanıza sebep olur.  “It’s kind of a funny story” gençliğin pireyi deve yaptığı bu çağlarda yaşadığı ruh halini ortaya koyuyor.
İntihar etmek isteyen genç Craig, bu ruh halinden kurtulmak için bir hastaneye başvurur ve hastanenin çocuk koğuşu tadilatta olduğundan bir haftalık tedavi sürecini yetişkinler bölümünde geçirmek zorunda kalır.
Son zamanların en gözde yapımlarından “Due Date“ ve “Hangover” gibi komedi furyasının popüler yapımlarında rol almış başarılı ismi Zach Galifianakis, hastanenin uzun süreli misafirlerinden Bobby rolünde karşımıza çıkıyor. Craig hastaneye gelir gelmez Bobby onunla ilgilenmeye başlar, ihtiyaç anlarında ona yardımcı olur ve böylelikle sıkı bir dostluk başlamış olur.  
Craig, alışmakta zorluk çektiği ilk günün ardından başta Bobby olmak üzere diğer hastalarla arkadaş olmaya, onlarla sadece bir hastaneyi değil hayatın tamamını paylaşmaya başlar. Dostluklar kurar, aşık olur, şarkıcı ve hatta ressam olur, sporcu olur.

Bunun neresi komik bir hikaye dediğiniz anda, film suratınızda yavaş yavaş bir gülümseme oluşturmaya başlıyor. Hüzünlenirken bile o kadar şey buluyor ki insan kendinde, bu bile gülümsemenize, daha çok gülümsemenize neden oluyor.

Film bir gençlik filmi gibi gözükse de aslında çok güzel bir aile filmi tadında ilerliyor. Yönetmen vermek istediği mesajları o kadar açık, net ve doğrudan vermiş ki izlerken ayakta alkışlayası geliyor insanın.

Bir Pazar sabahı başyapıt kaldıracak değilim, öylesine bir film izlemek istiyorum derseniz, bu film tam sizlik, bizlik. Damakta güzel bir tat bırakıyor. Güzel bir 95 dakika geçirmek isteyenlere…

İyi Seyirler…
 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi