Sen de;

Sinema aşığıysan,

İzlemeyi ve okumayı çok seviyorsan,

İngilizce anlıyor ve çeviri yapabiliyorsan,

En son sinema haberleri benden sorulur diyorsan,

Ekibimize katılabilirsin!

Sinemaya dair haber içerikleri derleyecek, özgün içerikler hazırlayacak ve yayına alacak takım arkadaşları arıyoruz.

Başvurularınızı öz geçmişinizle birlikte “içerik ekibi” konu başlığıyla [email protected] mail adresine gönderebilirsiniz.

İş Tanımı

Seçilen içerikleri yayına hazırlamak,

Yabancı kaynaklardan haber araştırması yapmak ve uygun olanları yayına hazırlamak,

Gündeme ilişkin özgün içerik üretmek ve yayına hazırlamak,

En son yayınlanan fragmanları, klipleri ve TV spotlarını takip edip yayına hazırlamak,

Aranan Nitelikler

Üniversite öğrencisi,

Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan,

Çok iyi derecede İngilizce bilen,

Vizyon takvimini takip eden,

Sinema dünyasından güncel haberleri yakından takip eden,

Takım çalışmasına uyumlu,

Sosyal medyayı etkin kullanan,

Kendini sinefil olarak gören,

Gönüllülük esasına göre çalışmayı kabul eden,

takım arkadaşları arıyoruz.

Son Başvuru Tarihi: 30.04.2016

 • “Gönüllülük esasına göre çalışan” ?

  Ha biz çalışalım, sen de reklamlardan parayı götür. Değiştirin bu kafaları.

  Fil’m Hafızası da aynı kafalarda.

  Türlü türlü ortamlarda sanata gönül verdik biz dersiniz ama beleşe adam çalıştırmaya çalışırsınız.

  • Batu Anadolu

   Merhaba,
   Ben sitenin yazı işleri sorumlusuyum, normalde belki bu konuda önce genel yayın yönetmenine danışmam gerekirdi fakat artık sürekli aynı eleştiriyle karşılaştığımız için açıklama yapmak zorunda hissediyorum.
   Ekip sayfamıza bakarsanız 30’dan fazla kişinin “gönüllü” olarak çalıştığını görebilirsiniz. Ha size göre bu bir enayilik olabilir ama biz ilan açıyoruz, pazardan köle toplamıyoruz. Para veriyoruz deyip ondan sonra “ya bizim paramız yok napalım işte sen de çalışmaya devam et” demiyoruz. Sonuçta bu başvuran ya da çalışan kişinin kendisinin alacağı bir karar, kimse başvurmazsa biz de beş parasız yağımızda kavrulmaya devam ederiz.

   İkincisi, reklamlardan sandığınız kadar para kazanılmıyor. Sitenin büyüklüğünü göz önüne alırsanız domain ücretinden tutun da teknik konularda yardım almaya kadar belli harcamalar oluyor ve ancak onlar karşılanıyor. İsterseniz ortamlarda reklam görüntüleme başına ne kadar kazanıldığını bir araştırın. Ayrıca günde onlarca haberin çıktığı, her hafta en az 3 eleştirinin yayınlandığı ve tüm yazarların Filmekimi filmlerini bile kendi ceplerinden yazdığı bir ekibiz, ve bizim söylediğimiz tek şey “arkadaşlar, yazmak istiyorsanız yazın. kimseyi zorlamıyoruz” Hadi bana inanmazsanız, ekip sayfasından arkadaşlara ulaşıp sorabilirsiniz. Elbette ki parasal sıkıntılardan dolayı ya da işlerinden dolayı fazlaca yazamayan arkadaşlar ve hatta ayrılmak zorunda kalan arkadaşlar oluyor ama 21. yüzyılda insanları aç susuz çalıştırdığımızı ya da enayi yerine koyduğumuzu düşünüyorsanız, biraz insaf lütfen. En azından Filmloverss’a emek veren kişiler bu kadar saf değiller.
   Ben üniversitede akademisyen olarak çalışıyorum, girdiğim derslerden tutun da yazmam gereken bilimsel yayınlara kadar saatlerimi işe harcıyorum ve uyumam gereken zamanda “Filmloverss nasıl daha iyi hale gelebilir?” diye düşünüyorum çünkü sinema için önemli bir iş yaptığımıza inanıyorum. Ve bu sitedeki herkes aynı şevkle harekete geçiyor; zira belirli gruplara bağlı dergilerde ve sitelerde bile işlerin nasıl hukuksuz şekilde ilerlediği ya da birden kapatıldıkları düşünüldüğünde en azından sitemizde karışılıklı dürüst olmaktan güç almaya çalışıyoruz, başka bir şey değil. Umarım gün gelir, hakikaten herkesin hakkını verebildiğimiz çalışma koşulları ortaya çıkar. Yoksa yarın ben olmam, başkası olur ama bir şekilde sinema için bir şeyler ortaya koyabilme ya da yazma şevki devam eder.
   Sevgiler

 • Bir metin uzunluğu ve açıklamaları, o metnin, o durumun “haklı” olduğu göstermez. Sözüm ona entellektüel yazılar yazmak isteyen çiçeği burnundaki arkadaşlarımızın, sinema hakkında, film hakkında söyleyeceklerim budur diyebilcekleri bir platform olsanız neyse diyecem ama.. Domainlermiiişş , teknik masraflarmıııışşş.. Nasıl bunlar olmadan bir “site”niz olamayacaksa, editörsüz, yazarsız da bir siteniz olmaz.. Siz eleştirdiğiniz kişilerden farksızsınız. Emeğin, “gönüllülük” ile satın almaya çalışan birer tacirsiniz.. Gerçekten böyle caağnım bir siteye yakıştıramadım..

  • Batu Anadolu

   Merhaba metnin uzunluğunun haklı çıkmakla bir ilgisi yok, kişisel görüşlerim. Ama sizin yaklaşımınızın seviyesine düşmek istemem. Sitemizin yazarı da editörü de mevcuttur. “Sinema hakkında, film hakkında söyleyeceklerim budur diyebilcekleri bir platform” olan yerlere gidip şövalyeliğinizi sürdürebilirsiniz. İyi günler.

  • Hazan Özturan

   Selamlar, bir buçuk yıldan uzun zamandır siteye gönüllü olarak emek harcayan bir insan olarak ben de dayanamadım artık. Eğer maddi açıdan yaklaşırsak, harcadıklarım, kazandıklarımdan fazladır site için – ki bu durum ekip arkadaşlarımın tamamı için geçerli. Keza zaman bazında da az vakit harcamadık. Ama durumun manevi boyutu ise tam tersi. Bunun nedeni, hala yel değirmenlerine karşı savaşacak kadar hayalperest olmamız olabilir. Fakat koca bir piyasa zaten sanata bırakın maddi imkan sağlamayı, gerekli saygıyı bile duymazsa durum bu hale geliyor.

   Bir kısmımız, kurumsal bir hayatın içerisinde stajer sıfatıyla yemek ticketı karşılığı kaybolmak yerine eğitimimizi, ilgi alanlarımızı ve sinema sevdamızı buraya taşımayı tercih ediyoruz. Elbette bu tercihin de bir bedeli var: ayırdığımız vakit hayatımızı sürdürebilmek için yapmakta olduğumuz diğer işler nedeniyle kısıtlanabiliyor, kimi arkadaşlarımız hiç vakit ayıramaz hale gelebiliyor ve bu nedenle de bu ilanlar tekrar açılıyor. Türkiye sınırları içerisinde arkasında sağlam bir maddi destek sağlayan bir reklam ajansı, sponsor vb. olmaksızın böylesine tanınırlık kazanabilmiş olmamız sömürüyor/sömürülüyor olmamıza değil, gerçekten de yaş ortalaması 20’lerin ortasında bir grup olarak düzenli içerik üretebilmemize dayanıyor. Yaş ortalamasından anlaşılacağı üzere de gerçekten çiçeği burnunda yazarlarız.

   Enayilik deniyorsa enayilik diyelim. Ama iyi bir amaca istinaden, piyasadaki bir açığı kaliteli bir şekilde doldurmayı amaç edinen enayileriz. Düzenli olarak üretip, yeri gelip uykularımızdan olup, bulduğumuz yegane boş zamanlarda içerikler hazırlayan insanlar olarak beş kuruşsuz kalmaya da razıyız bir yandan. Yine de bu koşullar altında, esas sıkıntı bizim yaptığımız işi yapanların desteksiz bırakıldığı bir piyasa, sanatla alakalı her şeyin “hobi” olarak nitelendirilmesi sonucu işini iyi bile yapsa bizim gibilerin hayatını idame edecek parayı başka alanlardan temin etmek zorunda bırakılması iken, “emek sömürücü”, “tacir”, “beleşe adam çalıştırma” gibi şekillerde anılmak oldukça üzücü. Keşke o reklamlardan tahmin ettiğiniz gibi paralar kazanılsa, hepimizin hayatını sürdürebileceği imkanları yapmaktan hoşlandığımız şeyden başka bir derdimiz olmadan elde edebilsek. Maalesef bu ülkenin koşullarında bu işler böyle yürümüyor. Hem emek harcayıp, hem bu işten maddi bir gelir edinemeyip, hem de zaten olmayan maddiyatı paylaşamadığımız için nicemiz için oldukça önem arz eden değerlerin ardında duramadığımızı duymak ise, sandığınızdan çok daha üzücü.

 • Emek Sömürücüleri

  Bu aranana niteliklere göre gönüllü 🙂

 • Halil

  İngilizce bilmek zorunlu mu? Ben Radyo, Sinema ve Tv mezunuyum. Ayrıca facebook üzerinde bir sinema sayfam da var. Ama ingilizcem yok.

 • saadet

  Nereye başvuruyoruz acaba

 • Halil

  Sizi uzun süredir takip ediyorum. Dikkate alırsanız size naçizane önerim şudur: Sitenize editörden önce tekil tıklanma sayınızı arttıracak, sosyal medya reklamcılığında deneyimli bir webmaster alın. Sitenizden para kazanmaya başlayın ve gönüllü olarak çalışan 15 kişilik yazar kadronuzu ücretli olarak çalışan 5 yazara indiriniz. Para ödediğiniz bu 5 yazar gönüllü olarak çalışan 15 yazardan daha fazla içeriğini siteye girecektir.

 • Onur

  Gönüllü arıyorlar. “Ben bu siteye katkı koymak istiyorum” diyen insanlar arıyorlar yani. Yalan vaat yok ortada. Siz gidin yazı başına 20 TL veren niteliksiz tık avcılarına başvurun arkadaşlar. O da verirlerse tabi. Ya da varlığını emek sömürüsü üzerinden inşa eden kapitalizmle gerçek bir kavgaya tutuşun. Ben bu sitenin kâr amacı gütmeyen yapısını seviyorum. İçeriklerle ilgili eleştirim olduğunda da rahatça söylüyorum.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi