Önceki Sayfa1 / 18Sonraki Sayfa

One More Beer

one-more-beer-filmloverss

Dış görünüş,  karşımızdakini değerlendirme konusunda önemli ipuçları verir bize. O kişinin karakteri, yaşantısı, alışkanlıkları, beğenileri ve daha birçok özelliği tek bir bakışla oluştururuz zihnimizde. Fakat bu durum büyük yanılgıları da beraberinde getirebilmektedir. Hızlı yapılan bu değerlendirmeler doğası gereği biraz ön yargılı olduğu için pek de sağlıklı olmaz aslında. Brezilyalı 3D sanatçısı Pedro Conti’nin One More Beer isimli kısa filmi, dış görünüş ve o görünüşe karşı yapılan yakıştırmalar üzerine eğlenceli bir iş olarak dikkat çekiyor. 

58 saniyelik süresiyle kısa filmin kısalık hakkını teslim eden, gereksiz her şeyden arındırılmış bir film One More Beer. Bir balona iğnenin temas etme anı gibi hızlı, şaşırtıcı ve etkileyici olup, derdini olabildiğince yalın şekilde aktarabilmeyi başaran, bittiğinde insanın suratında tatlı bir gülümsemeye sebep olan sempatik bir animasyon. Son yıllarda iyice popülerleşen bağımsız animasyonlar içinde kendine sağlam bir yer edindiğini rahatlıkla söyleyebileceğimiz One More Beer dünyanın çeşitli yerlerindeki festivallerde seyirciye ulaşabilmiş. Pedro Conti, umarım piyasa işlerinden fırsat bulur ve bunun gibi yeni filmlerle karşımıza çıkar diye ümit ediyor, iyi seyirler diliyorum.

Yönetmen hakkında daha fazlasını öğrenmek isteyenler için: http://www.pedroconti.com/

[vimeo video_id=”103221997″ width=”600″ height=”350″]


Önceki Sayfa1 / 18Sonraki Sayfa
 • ayla cobaner

  Yazilarinizi bekliyorum..

 • Fatih Yurt

  Muazzam bir seçki oluşturuyorsunuz ama haftada bir az değil mi? Her gün onlarca kısa filmin internette yayınlanıyor. Evet sizin tanıtım yazılarınızla okumak büyük keyif ama haftada bir biraz tatsız kalıyor.

 • Pingback: Emin Özmen Röportajı - Gezi Tanıklığı - Filmloverss()

 • görünmüyeni gör

  Her yerde 25. kare tekniği ile haç yerleştirilmiş .Konusunu çok karmaşık gelebilir bence çok kötü olmuş anlatılmaya çalışılan konu şahsen bana hiç empoze edilemedi ..

 • Cinematiqorchestra

  Bazı insanlar bazı filmlerin i➕çine giremeyebilir. Sinema k➕işiye özel olduğu için güzel.b➕işey düşündürttüyse size yeter.➕

 • Anubis Hazretleri

  ”görünmüyeni gör” altyazı Türkçe yalnız? nasıl anlayabildin? helal olsun ne diyeyim. yazamayan ama analtılanları anlayabilenlerdensin sanırım

 • Güliz

  Çok derin bir mesaj içerdiğinden anlaması biraz zor gelebilir.Ama alışılmışın dışında bir çalışma ve bence çok etkileyici bir anlatımla işlenmiş.Tebrik ediyorum etkileyici bir kısa film.

 • sinem

  açıkcası çok manidar bulmadım

 • memduh

  bu tür kısa filmleri daha sıklıkla eklerseniz güzel olur yazılarınızı begeniyle takip ediyrum ve zorda olsa veridği mesajı anlayabildim diye düşünüyorum film gayet güzeldi paylaşım için teşekkürler 🙂

 • Bedirhan Serdar

  Teknik olarak gerçekten inanılmaz, tek plan olmasına şaşırdım. Konu aslında sosyal bir sorumlulukla ilgili ama koleranın nasıl bulaştığını bilmeleri gerekir bu kısa filmi çözümleyebilmek için. Alt metni ise apayrı güzellikte. Çeviri için teşekkür ederim.

 • Herhangi bir iş için ne kadar emek harcandığı o işi sonuçta güzel yapmaya yetmiyor. Bu kısa film bence fazla kısa olmuş. 1) O hasta abi o haliyle o koşuyu nasıl yapıyor. 2) Millet niye galayana gelmiş, içlerinde hiç mi akıl, fikir, nizan sahibi bir Allah’ın kulu yok. 3) Hiç bir belediye, içme suyu temin ettiği bir yerin çevresini başı boş bırakmaz.4) Bir canlı öldürmek kolay mıdır? Kimse böyle bir cürüme Arap ve Müslüman olduğunu iddia etmiyorsa yeltenmez. Cürümün başlangıcını ve bitişini çocuğa yaptırmak nasıl bir ruh halini anlatır. 5) Hadi finalde belediyenin su temin ettiği gölete hastayı uzattın da bu hastanın hastalığı sari midir? Dermatologdan rapor mu almışlar? Göl, gölet zaten her türlü hayvan leşine, toza, toprağa açıksa bu abinin ne gibi etkisi olacak diğerlerinden farklı. 6) Diyorsun ki “hasta abinin hastalığı içme suyuyla size neler yapacak, görün bakın!”
  Nereden baksan tutarsız, nereden baksa saçma.

  • Herhangi bir iş için ne kadar emek harcandığı o işi sonuçta güzel yapmaya yetmiyor. Bu kısa film bence fazla kısa olmuş. 1) O hasta abi o haliyle o koşuyu nasıl yapıyor. 2) Millet niye galayana gelmiş, içlerinde hiç mi akıl, fikir, nizan sahibi bir Allah’ın kulu yok. 3) Hiç bir belediye, içme suyu temin ettiği bir yerin çevresini başı boş bırakmaz.4) Bir canlı öldürmek kolay mıdır? Kimse böyle bir cürüme Arap ve Müslüman olduğunu iddia etmiyorsa yeltenmez. Cürümün başlangıcını ve bitişini çocuğa yaptırmak nasıl bir ruh halini anlatır. 5) Hadi finalde belediyenin su temin ettiği gölete hastayı uzattın da bu hastanın hastalığı sari midir? Dermatologdan rapor mu almışlar? Göl, gölet zaten her türlü hayvan leşine, toza, toprağa açıksa bu abinin ne gibi etkisi olacak diğerlerinden farklı. 6) Diyorsun ki “hasta abinin hastalığı içme suyuyla size neler yapacak, görün bakın!” tamam ama bunu derin ima yerine olsa görselleştirememişsin. Hah, o zaman başta dediğim gibi fazla kısa olmuş.
   Nereden baksan tutarsız, nereden baksan saçma. Son olarak; filmi hatırlamıyorum ama ilk kesintisiz çekimi Alfred Hitchcock yapmıştı. Neredeyse elli yıl olmuş. Yani bu kısa filmin kesintisiz çekilmesi sinema tarihi açısından ilk ve büyük bir yenilik değil.
   Ben sinema eleştirmeni değilim. Cümlelerim edebi ya da bu işte uzmanmış hissi uyandırmaz. Sadece iyi bir sinema filmi izleyicisiyim. O kadar…

 • Pingback: "Haftanın Kısa Filmi" Yayına BaşladıFilmLoverss: Eleştiriler, Fragmanlar, Vizyondaki Filmler, İncelemeler()

 • Cesaretsiz Anonim

  Güzeldi

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi