Önceki Sayfa1 / 15Sonraki Sayfa

Groundhog Day, hayatımıza girmiş en özgün filmlerden biri. Peki film hakkında her şeyi bilmiyor olabilir miyiz?

1993 yılının 12 Şubat’ında Harold Ramis’in komedisi “Groundhog Day”, Amerika’da vizyona girdi. O günden beri de nice sinemasever uyandıkları anda kendilerine, “Acaba bir önceki günde uyanmış olabilir miyim?” diye soruyor.

Bugün, yani 2 Şubat ise “Groundhog Day”, yani Bill Murray’in karakteri Phil Connors’ın Pennsylvania’daki Punxsutawney’e gitmek zorunda kalıp da, içinde sıkıştığı gün. Bizim size önümüzde erken bir bahar mı var, yoksa kara kış devam mı edecek söylememiz mümkün değil, ama onun yerine filme dair gözden kaçmış olanları, eğlenceli şeyleri ya da hatırlamak isteyeceğiniz bilgileri sıralayabiliriz.

1- Film, Dağsıçanı Günü’nde Vizyona Giremedi

groundhog-day-filmloverss-2

Fark ettiyseniz bugün ayın 2’si, ama film 12’sinde vizyona girdi dedik. İşte; bu on günlük değişimin bedeli neredeyse çok ağır oluyordu. Keza çoğu insan o esnada böyle bir filmin vizyona gireceğini göz ardı etmişti. Oysa, film ayın ikisinde vizyona girse – ya da en azından vizyonda olsa – film direkt dikkatleri üzerine çekecekti. Neyse ki filmin izleyicisinin vefası devreye girdi ve bizde Babam ve Oğlum‘la yaşanana benzer bir süreç başladı: film tanındıkça sevildi ve bu sevgi filmin hala sinemada gösteriminin sürdüğü zamana yetişti.

Önceki Sayfa1 / 15Sonraki Sayfa
Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi