Beirut dinlerken çok farklı diyarlara giderim her zaman. Hiç bulunmadığım, daha önce görmediğim yerlerde uçan bir halının üzerinde süzülürüm. Yeni diyarlar keşfederim. Adlarını dahi bilmediğim adlarını kendi koyduğum diyarlar. ‘Carousels’ dinlerken en basitinden, çöllerin üzerinden geçerim, tüm dünya benim elimde avucumda ve ben özgür bir ruhum. Ya da ‘La Llorona’ mutluluktur benim için; Lunaparkta, el ele gezen çiftler, dondurma yiyen çocuklar. Şişeleri vurmaya çalışıp, kızına oyuncak ayı kazanmaya çalışan baba gelir gözümün önüne.  ‘The Canals of Our City’ dinlerken ise biliyorum çok alakasız ama hep uçsuz bucaksız bir dağ hayal etmişimdir. Bembeyaz. Ve ben oyunlarda oynadığım gibi çam ağaçlarının arasında kayıyorum. Bir sağa dalgalanıyorum bir sola ve çam ağaçlarına çarpmadan sonsuza doğru süzülüyorum.

Çam ağaçları ve kar demişken, Frozen dağda mahsur kalan 3 gencin hikayesini anlatıyor. Dağda mahsur kalan dediysem teleferikte kalan 3 genç. Eee madem gece oldu bir tanesi kurtulmak için aşağı atlar. Ayağı kırılır ve kurtlar yer. Kalan 2 gençten bir tanesi bundan çok korkar ve altına kaçırır. Sabah olduğunda hiç kimse gelmediği için bir diğeri daha atlar onu da kurtlar yer. Bir dakika yoksa ben filmimi anlatıyorum. Ama ben bugüne kadar spoiler bile vermemiştim? Bir şey olmaz zaten artık yazmış bulundum film bitti.

Filmin yönetmeni en az Frozen kadar kötü Hatchet filminin de yönetmeni Adam Green. Adam ilk filmi Hatchet o kadar beğenilmemiş olacak ki bizler için alın daha kötüsünü de yapabiliyorum diye Hatchet 2’yi sunmuştu. Ama hala daha kötüsünü yapabildiğini göstermek için Frozen tam bir altın vuruş oldu bence. Ama üzgünüm Sayın Green daha kötüsü olamaz. Bir yerde durmak lazım.

Tartışmasız hayatımda izlediğim en kötü filmdi Frozen. Eğer bir gün korku filmi izlemek için arkadaşlarınız ile toplanırsanız ve tek seçenek Frozen olursa yine de izlemeyin.  En iyisi filmin fragmanı yerine madem bu kadar bahsettik biraz Beirut dinleyelim..

İyi Seyirler…

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi