Filmloverss ailesine katılacak; sinemaya gönülden bağlı, vizyon filmlerinin eleştirilerini yazacak sinema yazarları arıyoruz.

Aramıza katılmak isteyen yazarlar bir yazı örneği ve bir özgeçmiş ile “Sinema Yazarlığı” başlığıyla [email protected] adresine mail atarak başvurabilirler.

İş Tanımı

Vizyon filmlerinin eleştirilerini yazmak,

Özel dosyalar hazırlamak,

Gerekli görülen durumlarda Filmloverss adına ulusal ve uluslararası festivalleri takip etmek.

Aranan Nitelikler

İstanbul’da ikamet eden,

Haftada en az 2 kez basın gösterimlerine katılabilecek,

Sinema dünyasından güncel haberleri ve vizyon filmlerini yakından takip eden,

Takım çalışmasına uyumlu,

Tercihen yazarlık deneyimi veya sinema blogu olan.

Takım arkadaşları arıyoruz.

(Son Başvuru: 20 Aralık)
Başvuru: [email protected]

 • Vizyon olarak da ama özellikle eski kült hollywood filmleriyle ilgili sağlam bir ezber yeteneğim var.Ayrıca tamamen kendi isteğimle yazmaya başladığım şuanda 147 sayfadan oluşan Amerikan Sinemasıyla ilgili bir Word dosyam var.Dosyanın içinde, yönetmen-oyuncu ortaklıkları, şüpheli oyuncu ölümleri,tartışmalı sahneler ve filmlerle ilgili ilginç bilgiler ve bağlantılar olmak üzere daha çok sayıda tamamen kendi cümlelerimle yazdığım başlıklar yeralmakta.Bu yazdıklarım her sinemaseverin bilmediği ve sizinde dikkatinizi çekeceğini düşündüğüm başlıklardı.
  Saygılar…

 • yazanlar olumlu veya olumsuz cevabı ne zaman alacak

 • oğuzhan

  Şu istanbulda ikamet olayında niye bu kadar ısrarcısınız. İstanbul dışında diğer şehirlerdeki insanlar eleştiri yazamıyor mu ? Ayrıca festivaller diğer şehirlere de geliyor.

  • Merhabalar,
   Vizyon eleştirilerimiz basın gösterimlerinde izlendikten sonra yazılmaktadır. Basın gösterimleri ise filmler vizyona girmeden birkaç gün önce İstanbul’da yapılıyor. Bu nedenle böyle bir şart koymak durumunda kalıyoruz. İlginiz için teşekkürler.

 • ynsince

  Gaziantep üni. Sinema tv ögrencisi olarak yüksek lisans için çalışmalar yaparken böyle film severlerle beraber olmayı kaçırmak istemezdim ama istanbulda olamamam üzdü umarım bu değere uygun birisi gelir

 • Turgay Ülgünalp

  Geri dönüşler başladı mı? Bitti mi? Alınan alındı mı? Kaç kişi alındı, ya da alınacak? 🙂 İyi yıllar bu arada…

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi