86.Oscar adayları bugün ülkemiz saatine göre 15.40’da açıklanıyor. Açıklamayı sitemizden canlı takip edebilirsiniz.

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Michael Fassbender – “12 Years a Slave”
Bradley Cooper – “American Hustle”
Barkhad Abdi – “Captain Phillips”
Jared Leto – “Dallas Buyers Club”
Jonah Hill – “The Wolf of Wall Street”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Lupita Nyong’o – “12 Years a Slave”
Jennifer Lawrence – “American Hustle”
Julia Roberts – “August: Osage County”
June Squibb – “Nebraska”
Sally Hawkins “Blue Jasmine”

En İyi Uyarlama Senaryo
John Ridley – “12 Years a Slave”
Julie Delpy, Ethan Hawke & Richard Linklater – “Before Midnight”
Billy Ray – “Captain Phillips”
Steve Coogan & Jeff Pope – “Philomena”
Terence Winter – “The Wolf of Wall Street”

En İyi Orijinal Senaryo
Eric Warren Singer & David O. Russell – “American Hustle”
Woody Allen – “Blue Jasmine”
Spike Jonze – “Her”
Bob Nelson – “Nebraska”
“Dallas Buyers Club”

En İyi Animasyon Film
“The Croods”
“Ernest & Celestine”
“Frozen”
“Despicable Me 2”
“The Wind Rises”

En İyi Belgesel Film
“20 Feet From Stardom”
“The Act of Killing”
“The Square”
“Cutie And The Boxer”
“Dirty Wars”

Yabancı Dilde En İyi Film
“The Broken Circle Breakdown”
“The Great Beauty”
“The Hunt”
“The Missing Picture”
“Omar”

En İyi Yönetmen
Steve McQueen – “12 Years a Slave”
David O. Russell – “American Hustle”
Alfonso Cuaron – “Gravity”
Martin Scorses – “The Wolf of Wall Street”
Alexander Payne – “Nebraska”

En İyi Erkek Oyuncu
Chiwetel Ejiofor – “12 Years a Slave”
Christian Bale – “American Hustle”
Leonardo DiCaprio – “The Wolf of Wall STreet”
Matthew McConaughey – “Dallas Buyers Club”
Bruce Dern – “Nebraska”

En İyi Kadın Oyuncu

Amy Adams – “American Hustle”
Cate Blanchett – “Blue Jasmine”
Sandra Bullock – “Gravity”
Judi Dench – “Philomena”
Meryl Streep – “August: Osage County”

En İyi Film
“12 Years a Slave”
“American Hustle”
“Captain Phillips”
“Dallas Buyers Club”
“Gravity”
“Her”
“Nebraska”
“Philomena”
“The Wolf of Wall Street”

En İyi Görüntü Yönetimi

“The Grandmaster” Philippe Le Sourd
“Gravity” Emmanuel Lubezki
“Inside Llewyn Davis” Bruno Delbonnel
“Nebraska” Phedon Papamichael
“Prisoners” Roger A. Deakins

En İyi Kostüm Tasarımı

“American Hustle” Michael Wilkinson
“The Grandmaster” William Chang Suk Ping
“The Great Gatsby” Catherine Martin
“The Invisible Woman” Michael O’Connor
“12 Years a Slave” Patricia Norris

En İyi Kurgu

“American Hustle”
“Captain Phillips”
“Dallas Buyers Club”
“Gravity”
“12 Years a Slave”

En İyi Kısa Belgesel

“CaveDigger” Jeffrey Karoff
“Facing Fear” Jason Cohen
“Karama Has No Walls” Sara Ishaq
“The Lady in Number 6: Music Saved My Life” Malcolm Clarke and Nicholas Reed
“Prison Terminal: The Last Days of Private Jack Hall” Edgar Barens

En İyi Görsel Efekt

“Gravity” Tim Webber, Chris Lawrence, Dave Shirk and Neil Corbould
“The Hobbit: The Desolation of Smaug” Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton and Eric Reynolds
“Iron Man 3” Christopher Townsend, Guy Williams, Erik Nash and Dan Sudick
“The Lone Ranger” Tim Alexander, Gary Brozenich, Edson Williams and John Frazier
“Star Trek Into Darkness” Roger Guyett, Patrick Tubach, Ben Grossmann and Burt Dalton

En İyi Ses Miksajı

“Captain Phillips” Chris Burdon, Mark Taylor, Mike Prestwood Smith and Chris Munro
“Gravity” Skip Lievsay, Niv Adiri, Christopher Benstead and Chris Munro
“The Hobbit: The Desolation of Smaug” Christopher Boyes, Michael Hedges, Michael Semanick and Tony Johnson
“Inside Llewyn Davis” Skip Lievsay, Greg Orloff and Peter F. Kurland
“Lone Survivor” Andy Koyama, Beau Borders and David Brownlow

En İyi Ses Kurgusu

“All Is Lost” Steve Boeddeker and Richard Hymns
“Captain Phillips” Oliver Tarney
“Gravity” Glenn Freemantle
“The Hobbit: The Desolation of Smaug” Brent Burge
“Lone Survivor” Wylie Stateman

En İyi Kısa Animasyon

“Feral” Daniel Sousa and Dan Golden
“Get a Horse!” Lauren MacMullan and Dorothy McKim
“Mr. Hublot” Laurent Witz and Alexandre Espigares
“Possessions” Shuhei Morita
“Room on the Broom” Max Lang and Jan Lachauer

 En İyi Prodüksiyon Tasarımı

“American Hustle”
“Gravity”
“The Great Gatsby”
“Her”
“12 Years a Slave”

En İyi Özgün Müzik

“The Book Thief” John Williams
“Gravity” Steven Price
“Her” William Butler and Owen Pallett
“Philomena” Alexandre Desplat
“Saving Mr. Banks” Thomas Newman

En İyi Şarkı

“Alone Yet Not Alone” from “Alone Yet Not Alone”
Music by Bruce Broughton; Lyric by Dennis Spiegel
“Happy” from “Despicable Me 2”
Music and Lyric by Pharrell Williams
“Let It Go” from “Frozen”
Music and Lyric by Kristen Anderson-Lopez and Robert Lopez
“The Moon Song” from “Her”
Music by Karen O; Lyric by Karen O and Spike Jonze
“Ordinary Love” from “Mandela: Long Walk to Freedom”
Music by Paul Hewson, Dave Evans, Adam Clayton and Larry Mullen; Lyric by Paul Hewson

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

“Dallas Buyers Club”
“Jackass Presents: Bad Grandpa”
“The Lone Ranger”

[youtube video_id=”hVDo7S4172o” width=”600″ height=”350″]

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi