Bu yıl 9-19 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan 67. Berlin Film Festivali’nin panorama programı belli oldu. 

Yılın ilk büyük sinema festivali Sundance şu sıralarda gerçekleşedursun, biz şimdiden 67. Berlin Film Festivali için heyecanlanmaya başladık. Merakla beklenen Logan ve Trainspotting 2 gibi filmlerin prömiyerlerinin gerçekleşeceği festivalin panorama programı ise nihayet tam olarak duyuruldu.

43 farklı ülkeden 51 filmin gösterileceği 67. Berlin Film Festivali panorama programına eklenen filmler arasında son olarak A Bigger Splash’le karşımıza çıkan Luca Guadagnino’nun kadrosunda Armie Hammer, Timothée Chalamet ve Michael Stuhlbarg gibi isimlerin yer aldığı yeni filmi Call Me by Your Name ve Ceylan Özgün Özçelik’in ilk uzun metrajı Kaygı da yer alıyor.

kaygi_filmloverss

Festivalin tam programına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

67. Berlin Film Festivali Panorama Programı

Ana Panorama Programı ve Panorama Special

1945 – Macaristan
Yönetmen: Ferenc Török
Kadro: Péter Rudolf, Bence Tasnádi, Tamás Szabó Kimmel, Dóra Sztarenki, Eszter Nagy-Kálózy
Avrupa prömiyeri

Berlin Syndrome – Avustralya
Yönetmen: Cate Shortland
Kadro: Teresa Palmer, Max Riemelt
Avrupa prömiyeri

Bing Lang Xue (The Taste of Betel Nut) – Hong Kong, Çin
Yönetmen: Hu Jia
Kadro: Zhao Bing Rui, Yue Ye, Shen Shi Yu
Dünya prömiyeri

Call Me by Your Name – İtalya / Fransa
Yönetmen: Luca Guadagnino
Kadro: Armie Hammer, Timothée Chalamet, Michael Stuhlbarg, Amira Casar, Esther Garrel, Victoire Du Bois
Avrupa prömiyeri

Ciao Ciao – France / Çin
Yönetmen: Song Chuan
Kadro: Liang Xueqin, Zhang Yu
Dünya prömiyeri

Como Nossos Pais (Just Like Our Parents) – Brezilya
Yönetmen: Laís Bodanzky
Kadro: Maria Ribeiro, Clarisse Abujamra, Paulo Vilhena, Felipe Rocha, Jorge Mautner, Herson Capri, Sophia Valverde, Annalara Prates
Dünya prömiyeri

Discreet – ABD
Yönetmen: Travis Mathews
Kadro: Jonny Mars, Atsuko Okatsuko, Joy Cunningham, Bob Swaffar
Dünya prömiyeri

Fluidø – Almanya
Yönetmen: Shu Lea Cheang
Dünya prömiyeri

Fra balkongen (From the Balcony) – Norveç
Yönetmen: Ole Giaever
Dünya prömiyeri

Ghost in the Mountains – Çin
Yönetmen: Yang Heng
Kadro: Tang Shenggang, Liang Yu, Shang Meitong, Xiang Peng, Zhang Yun
Dünya prömiyeri

God’s Own Country – Birleşik Krallık
Yönetmen: Francis Lee
With Josh O’Connor, Alec Secăreanu, Gemma Jones, Ian Hart
Avrupa prömiyeri

Headbang Lullaby – Fas / Fransa / Katar / Lübnan
Yönetmen: Hicham Lasri
Kadro: Aziz Hattab, Latefa Ahrrare, Zoubir Abou el Fadl, El Jirari Benaissa, Salma Eddlimi, Adil Abatorab
Dünya prömiyeri

Hostages – Rusya / Bulgaristan / Polonya
Yönetmen: Rezo Gigineishvili
With Merab Ninidze, Darejan Kharshiladze, Tina Dalakishvili, Irakli Kvirikadze
Dünya prömiyeri

Insyriated – Belçika / Fransa / Lübnan
Yönetmen: Philippe Van Leeuw
Kadro: Hiam Abbass, Diamand Abou Abboud, Juliette Navis, Mohsen Abbas, Moustapha Al Kar
Dünya prömiyeri

Karera ga Honki de Amu toki wa (Close-Knit) – Japonya
Yönetmen: Naoko Ogigami
Kadro: Toma Ikuta, Rinka Kakihara, Kenta Kiritani
Dünya prömiyeri

Kaygı (Inflame) – Türkiye
Yönetmen: Ceylan Özgün Özçelik
Kadro: Algı Eke, Özgür Çevik
Dünya prömiyeri

Kongens Nei (The King’s Choice) – Norveç / İsveç / Danimarka / Irlanda
Yönetmen: Erik Poppe
With Jesper Christensen, Anders Baasmo Christiansen, Karl Markovics, Tuva Novotny, Katharina Schüttler, Juliane Köhler
Avrupa prömiyeri

The Misandrists – Almanya
Yönetmen: Bruce LaBruce
Kadro: Susanne Sachsse, Kembra Pfahler
Dünya prömiyeri

One Thousand Ropes – Yeni Zelanda
Yönetmen: Tusi Tamasese
Kadro: Uelese Petaia, Frankie Adams, Væle Sima Urale, Ene Petaia, Beulah Koale, Anapela Polataivao
Dünya prömiyeri

Pieles (Skins) – İspanya
Yönetmen: Eduardo Casanova
Kadro: Ana Polvorosa, Candela Peña, Carmen Machi, Macarena Gómez, Secun de la Rosa, Jon Kortajarena, Antonio Duran “Morris”, Eloi Costa
Dünya prömiyeri

Rekvijem za gospodju J. (Requiem for Mrs. J.) – Sırbistan / Bulgaristan / Makedonya / Rusya / Fransa
Yönetmen: Bojan Vuletić
Kadro: Mirjana Karanović, Jovana Gavrilović, Danica Nedeljković, Vučić Perović
Dünya prömiyeri

Tiger Girl – Almanya
Yönetmen: Jakob Lass
Kadro: Ella Rumpf, Maria Dragus
Dünya prömiyeri

Vaya – Güney Afrika
Yönetmen: Akin Omotoso
Kadro: Mncedisi Shabangu, Zimkhitha Nyoka, Nomonde Mbusi, Sihle Xaba, Warren Masemola, Zimkhitha Nyoka, Nomonde Mbusi, Azwile Chamane
European premiere

When the Day Had no Name – Makedonya / Belçika / Slovenya
Yönetmen: Teona Mitevska
Kadro: Leon Ristov, Hanis Bagashov, Dragan Mishevski, Stefan Kitanovic, Igorco Postolov, Ivan Vrtev Soptrajanov
Dünya prömiyeri

Ek Film

Vênus – Filó a fadinha lésbica (Venus – Filly the Lesbian Little Fairy) – Brezilya
Yönetmen: Sávio Leite

Önceden Açıklanmış Olanlar

Centaur – Kırgızistan / Fransa / Almanya / Hollanda. yönetmen: Aktan Arym Kubat
Honeygiver Among the Dogs – Bhutan, yönetmen: Dechen Roder
Pendular – Brezilya / Arjantin / Fransa, yönetmen: Julia Murat
The Wound – Güney Afrika / Almanya / Hollanda / Fransa, yönetmen: John Trengove
Vazante – Brezilya / Portekiz, yönetmen: Daniela Thomas

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi