Fransa’nın en prestijli sinema geleneği, César Ödülleri’ne aday olan yapımlar açıklandı. Bu yıl 42.’si düzenlenecek olan ödül töreninde, Elle aldığı 11 adaylık ile öne çıkıyor.

Geleneksel olarak Académie des Arts et Techniques du Cinéma tarafından gerçekleştirilen, Fransa sinemasının en iyilerinin ödüllendirildiği César Ödülleri için 2017 senesinde yarışacak olan filmler açıklandı. 24 Şubat 2017‘de 42.’si düzenlenecek olan ödül töreninin en iddialı yapımı  11 dalda adaylık kazanan Elle olurken François Ozon‘un son filmi Frantz ise 10 adaylık ile Elle’i takip etti. 42. César Ödülleri’ne aday olan yapımların tam listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

42. César Ödülleri Adayları

42-cesar-odulleri-adaylari-aciklandi-1-filmloverss

En İyi Film

Divines
Elle
Frantz
The Innocents
Slack Bay
From the Land of the Moon
Victoria

En İyi Yönetmen

Houda Benyamina, Divines
Paul Verhoeven, Elle
François Ozon, Frantz
Anne Fontaine, The Innocents
Xavier Dolan, It’s Only the End of the World
Bruno Dumont, Slack Bay
Nicole Garcia, From the Land of the Moon

En İyi Kadın Oyuncu

Judith Chemla, A Woman’s Life
Marion Cotillard, From the Land of the Moon
Virginie Efira, Victoria
Marina Fois, Faultless
Isabelle Huppert, Elle
Sidse Babett Knudsen, 150 Milligrams

En İyi Erkek Oyuncu

François Cluzet, Irreplaceable
Pierre Deladonchamps, The Son of John
Nicolas Duvauchelle, A Decent Man
Fabrice Luchini, Slack Bay
Omar Sy, Chocolat
Gaspard Ulliel, It’s Only the End of the World

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Nathalie Baye, It’s Only the End of the World
Valeria Bruni Tedeschi, Slack Bay
Anne Consigny, Elle
Deborah Lukumuena, Divines
Melanie Thierry, The Dancer

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Gabriel Arcand, The Son of John
Vincent Cassel, It’s Only the End of the World
Vincent Lacoste, Victoria
Laurent Lafitte, Elle
Melvil Poupad, Victoria
James Thierree, Chocolat

En Çok Umut Vadeden Kadın Oyuncu

Oulaya Amamra, Divines
Paula Beer, Frantz
Lily-Rose Depp, The Dancer
Noemie Merlant, Heaven Will Wait
Raph, Slack Bay

En Çok Umut Vadeden Erkek Oyuncu

Jonas Bloquet, Elle
Damien Bonnard, Staying Vertical
Corentin Fila, Being 17
Kacey Mottet Klein, Being 17
Niels Schneider, Dark Inclusion

Yabancı Dalda En İyi Film

Aquarius, Kleber Mendoca Filho (Portekiz)
Graduation, Cristian Mungiu (Romanya)
The Unknown Girl, The Dardenne Brothers (Belçika)
Manchester by the Sea, Kenneth Lonergan (Amerika)
I, Daniel Blake, Ken Loach (İngiltere)
Toni Erdmann, Maren Ade (Almanya)

En İyi Özgün Senaryo

Romain Compingt, Houda Benyamina, Malik Rumeau; Divines
Solveig Anspach, Jean-Luc Gaget; The Acquatic Effect
Sabrina Karine, Alice Vial, Pascal Bonitzer, Anne Fontaine; The Innocents
Bruno Dumont; Slack Bay
Justine Triet; Victoria

En İyi Uyarlama Senaryo

David Birke; Elle
Severine Bosschem, Emmanuelle Bercot; 150 Milligrams
Francois Ozon; Frantz
Celine Sciamma; My Life as a Zucchini
Nicole Garcia, Jacquest Fieschi; From the Land of the Moon
Katell Quillevere, Gille Taurand; Heal the Living

En İyi Belgesel

Derniers Nouvelles du Cosmos, Julie Bertucelli
Fire at Sea, Gianfranco Rosi
Thanks Boss!, Francois Ruffin
Swagger, Olivier Babinet
Journey Through French Cinema, Bertrand Tavernier

En İyi İlk Film

The Fabulous Patars, Sophie Reine
The Dancer, Stephanie di Guisto
Dark Inclusion, Arthur Harari
Divines, Houda Benyamina
Rosalie Blum, Julien Rappenau

En İyi Müzik

Gabriel Yared, Chocolat
Ibrahim Maalouf for In the Forests, Siberia
Anne Dudley, Elle
Philippe Romi, Frantz
Sophie Hunger, My Life as a Zucchini

En İyi Ses

Brigitte Taillandier, Vincent Guillon, Stephane Thiebaut; Chocolat
Jean-Paul Mugel, Alexis Place, Cyril Holtz, Damie Lazzerini; Elle
Martin Boissau, Benoit Gargonne, Jean-Paul Hurier; Frantz
Jean-Pirre Duret, Sylvain Malbrant, Jean-Pierre Laforce; From the Land of the Moon
Marc Engles, Fred Demolder, Sylvain Rety, jean-Paul Hurier; The Odyssey

En İyi Kurgu

Loic Lallemand, Vincent Tricon; Divines
Job Ter Burg; Elle
Laure Gardette; Frantz
Xavier Dolon; It’s Only the End of the World
Simon Jacquet; From the Land of the Moon

En İyi Sinematografi

Stephane Fontaine, Elle
Pascal Marti, Frantz
Caroline Champetier, The Innocents
Guillaume Deffontaines, Slack Bay
Christophe Beaucarne, From the Land of the Moon

En İyi Kostüm Tasarımı

Anais Romand, The Dancer
Pascaline Chavanne, Frantz
Catherine Leterrier, From the Land of the Moon
Alexander Charles, Slack Bay
Madeline Fontain, A Woman’s Life

En İyi Animasyon

The Girl Without Hands
My Life as a Zucchini
The Red Turtle

En İyi Kısa Animasyon

Cafe Froid
Celui Qui a Deux Ames
Journal Anime
Peripheria

En İyi Kısa Film

After Suzanne
Au Bruit des Clochettes
Chasse Royale
Mamans
Vers la Tendresse

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi