Bu yıl 23. kez sahiplerini bulacak Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri adayları açıklandı. İşin sinema kısmında elde ettiği 14 adaylıkla Shape of Water, dizi tarafında ise 20 adaylıkla Netflix dizileri dikkat çekti.

Ödül sezonuna girdiğimiz şu günlerde birçok farklı kuruluş senenin en iyi filmlerini ödüllendirmeye devam ediyor. Broadcast Film Eleştirmenleri Birliği tarafından 1995 yılından bu yana her yıl düzenlenen Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri, yani nam-ı diğer Critics’ Choice Awards ise bu yıl 23. kez sahiplerini bulmaya hazırlanıyor.

Yılın hem sinema hem de televizyon bazında en iyilerini ödüllendiren Broadcast Film Eleştirmenleri Birliği, bu yıl Guillermo del Toro’nun Shape of Water‘ını pek sevmiş olacaklar ki filmi tam 14 adaylıkla ödüllendirmiş. Shape of Water’ı 8’er adaylıkla Dunkirk, Call Me By Your Name, Lady Bird ve The Post takip ediyor. Öte yandan adaylıkların dizi tarafından ise Netflix dizileri tam 20 adaylık alırken HBO ise elde ettiği 15 adaylıkla Netflix’i takip ediyor.

23. Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’ne aday olan yapımların listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

23. Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri Adayları

Sinema

guillermo-del-toronun-cok-konusulan-filmi-the-shape-of-waterdan-yepyeni-bir-fragman-yayınlandı-filmloverss

En İyi Film

The Big Sick

Call Me by Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

The Florida Project

Get Out

Lady Bird

The Post

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Erkek Oyuncu

Timothée Chalamet – Call Me by Your Name

James Franco – The Disaster Artist

Jake Gyllenhaal – Stronger

Tom Hanks – The Post

Daniel Kaluuya – Get Out

Daniel Day-Lewis – Phantom Thread

Gary Oldman – Darkest Hour

En İyi Kadın Oyuncu

Jessica Chastain – Molly’s Game

Sally Hawkins – The Shape of Water

Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Margot Robbie – I, Tonya

Saoirse Ronan – Lady Bird

Meryl Streep – The Post

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Willem Dafoe – The Florida Project

Armie Hammer – Call Me By Your Name

Richard Jenkins – The Shape of Water

Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Patrick Stewart – Logan

Michael Stuhlbarg – Call Me by Your Name

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Mary J. Blige – Mudbound

Hong Chau – Downsizing

Tiffany Haddish – Girls Trip

Holly Hunter – The Big Sick

Allison Janney – I, Tonya

Laurie Metcalf – Lady Bird

Octavia Spencer – The Shape of Water

laura-logan-filmloverss

En İyi Genç Oyuncu

Mckenna Grace – Gifted

Dafne Keen – Logan

Brooklynn Prince – The Florida Project

Millicent Simmonds – Wonderstruck

Jacob Tremblay – Wonder

En Uyumlu Oyuncu Kadrosu

Dunkirk

Lady Bird

Mudbound

The Post

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yönetmen

Guillermo del Toro – The Shape of Water

Greta Gerwig – Lady Bird

Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Christopher Nolan – Dunkirk

Luca Guadagnino – Call Me By Your Name

Jordan Peele – Get Out

Steven Spielberg – The Post

En İyi Orijinal Senaryo

Guillermo del Toro and Vanessa Taylor – The Shape of Water

Greta Gerwig – Lady Bird

Emily V. Gordon and Kumail Nanjiani – The Big Sick

Liz Hannah and Josh Singer – The Post

Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Jordan Peele – Get Out

martin-mcdonaghın-son-harikası-three-billboards-outside-ebbing-missouriden-merak-uyandıran-bir-fragman-yayınlandı-2-filmloverss

En İyi Uyarlama Senaryo

James Ivory – Call Me by Your Name

Scott Neustadter and Michael H. Weber – The Disaster Artist

Virgil Williams ve Dee Rees – Mudbound

Aaron Sorkin – Molly’s Game

Jack Thorne, Steve Conrad, Stephen Chbosky – Wonder

En İyi Sinematografi

Roger Deakins – Blade Runner 2049

Hoyte van Hoytema – Dunkirk

Dan Laustsen – The Shape of Water

Rachel Morrison – Mudbound

Sayombhu Mukdeeprom – Call Me By Your Name

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

Paul Denham Austerberry, Shane Vieau, Jeff Melvin – The Shape of Water

Jim Clay, Rebecca Alleway – Murder on the Orient Express

Nathan Crowley, Gary Fettis – Dunkirk

Dennis Gassner, Alessandra Querzola – Blade Runner 2049

Sarah Greenwood, Katie Spencer – Beauty and the Beast

Mark Tildesley, Véronique Melery – Phantom Thread

En İyi Kurgu

Michael Kahn, Sarah Broshar – The Post

Paul Machliss, Jonathan Amos – Baby Driver

Lee Smith – Dunkirk

Joe Walker – Blade Runner 2049

Sidney Wolinsky – The Shape of Water

blade-runner-2049ın-4-saat-uzunluğunda-ve-2-bölüm-halinde-yayınlanması-düşünülmüş-2-filmloverss

En İyi Kostüm Tasarımı

Renée April – Blade Runner 2049

Mark Bridges – Phantom Thread

Jacqueline Durran – Beauty and the Beast

Lindy Hemming – Wonder Woman

Luis Sequeira – The Shape of Water

En İyi Saç/Makyaj

Beauty and the Beast

Darkest Hour

I, Tonya

The Shape of Water

Wonder

En İyi Görsel Efekt

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Thor: Ragnarok

War for the Planet of the Apes

Wonder Woman

En İyi Animasyon

The Breadwinner

Coco

Despicable Me 3

The LEGO Batman Movie

Loving Vincent

En İyi Aksiyon Filmi

Baby Driver

Logan

Thor: Ragnarok

War for the Planet of the Apes

Wonder Woman

En İyi Komedi Filmi

The Big Sick

The Disaster Artist

Girls Trip

I, Tonya

Lady Bird

disaster-artist-james-franco-filmloverss

Komedi Filmlerinde En İyi Erkek Oyuncu

Steve Carell – Battle of the Sexes

James Franco – The Disaster Artist

Chris Hemsworth – Thor: Ragnarok

Kumail Nanjiani – The Big Sick

Adam Sandler – The Meyerowitz Stories (New and Selected)

Komedi Filmlerinde En İyi Kadın Oyuncu

Tiffany Haddish – Girls Trip

Zoe Kazan – The Big Sick

Margot Robbie – I, Tonya

Saoirse Ronan – Lady Bird

Emma Stone – Battle of the Sexes

En İyi Bilimkurgu/Gerilim Filmi

Blade Runner 2049

Get Out

It

The Shape of Water

Yabancı Dilde En İyi Film

BPM (Beats Per Minute)

A Fantastic Woman

First They Killed My Father

In the Fade

The Square

Thelma

En İyi Şarkı

Evermore – Beauty and the Beast

Mystery of Love – Call Me By Your Name

Remember Me – Coco

Stand Up for Something – Marshall

This Is Me – The Greatest Showman

En İyi Beste

Alexandre Desplat – The Shape of Water

Jonny Greenwood – Phantom Thread

Dario Marianelli – Darkest Hour

Benjamin Wallfisch and Hans Zimmer – Blade Runner 2049

John Williams – The Post

Hans Zimmer – Dunkirk

Televizyon

handmaids-tale-filmloverss

En İyi Dram Dizisi

American Gods (Starz)

The Crown (Netflix)

Game of Thrones (HBO)

The Handmaid’s Tale (Hulu)

Stranger Things (Netflix)

This Is Us (NBC)

Drama Dizilerinde En İyi Erkek Oyuncu

Sterling K. Brown – This Is Us (NBC)

Paul Giamatti – Billions (Showtime)

Freddie Highmore – Bates Motel (A&E)

Ian McShane – American Gods (Starz)

Bob Odenkirk – Better Call Saul (AMC)

Liev Schreiber – Ray Donovan (Showtime)

Drama Dizilerinde En İyi Kadın Oyuncu

Caitriona Balfe – Outlander (Starz)

Christine Baranski – The Good Fight (CBS All Access)

Claire Foy – The Crown (Netflix)

Tatiana Maslany – Orphan Black (BBC America)

Elisabeth Moss – The Handmaid’s Tale (Hulu)

Robin Wright – House of Cards (Netflix)

Drama Dizilerinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Bobby Cannavale – Mr. Robot (USA)

Asia Kate Dillon – Billions (Showtime)

Peter Dinklage – Game of Thrones (HBO)

David Harbour – Stranger Things (Netflix)

Delroy Lindo – The Good Fight (CBS All Access)

Michael McKean – Better Call Saul (AMC)

Drama Dizilerinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Gillian Anderson – American Gods (Starz)

Emilia Clarke – Game of Thrones (HBO)

Ann Dowd – The Handmaid’s Tale (Hulu)

Cush Jumbo – The Good Fight (CBS All Access)

Margo Martindale – Sneaky Pete (Amazon)

Chrissy Metz – This Is Us (NBC)

glow-1-sezon-alison-brie-filmloverss

En İyi Komedi Dizisi

The Big Bang Theory (CBS)

Black-ish (ABC)

GLOW (Netflix)

The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)

Modern Family (ABC)

Patriot (Amazon)

Komedi Dizilerinde En İyi Erkek Oyuncu

Anthony Anderson – Black-ish (ABC)

Aziz Ansari – Master of None (Netflix)

Hank Azaria – Brockmire (IFC)

Ted Danson – The Good Place (NBC)

Thomas Middleditch – Silicon Valley (HBO)

Randall Park – Fresh Off the Boat (ABC)

Komedi Dizilerinde En İyi Kadın Oyuncu

Kristen Bell – The Good Place (NBC)

Alison Brie – GLOW (Netflix)

Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)

Sutton Foster – Younger (TV Land)

Ellie Kemper – Unbreakable Kimmy Schmidt (Netflix)

Constance Wu – Fresh Off the Boat (ABC)

Komedi Dizilerinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Tituss Burgess – Unbreakable Kimmy Schmidt (Netflix)

Walton Goggins – Vice Principals (HBO)

Sean Hayes – Will & Grace (NBC)

Marc Maron – GLOW (Netflix)

Kumail Nanjiani – Silicon Valley (HBO)

Ed O’Neill – Modern Family (ABC)

Komedi Dizilerinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Mayim Bialik – The Big Bang Theory (CBS)

Alex Borstein – The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)

Betty Gilpin – GLOW (Netflix)

Jenifer Lewis – Black-ish (ABC)

Alessandra Mastronardi – Master of None (Netflix)

Rita Moreno – One Day at a Time (Netflix)

jeff-danielslı-western-dizisi-godlesstan-yeni-fragman-yayınlandı-filmloverss

En İyi Kısa Dizi

American Vandal (Netflix)

Big Little Lies (HBO)

Fargo (FX)

Feud: Bette and Joan (FX)

Godless (Netflix)

The Long Road Home (National Geographic)

En İyi Televizyon Filmi

Flint (Lifetime)

I Am Elizabeth Smart (Lifetime)

The Immortal Life of Henrietta Lacks (HBO)

Sherlock: The Lying Detective (PBS)

The Wizard of Lies (HBO)

Kısa Dizi ya da Televizyon Filmlerinde En İyi Erkek Oyuncu

Jeff Daniels – Godless (Netflix)

Robert De Niro – The Wizard of Lies (HBO)

Ewan McGregor – Fargo (FX)

Jack O’Connell – Godless (Netflix)

Evan Peters – American Horror Story: Cult (FX)

Bill Pullman – The Sinner (USA)

Jimmy Tatro – American Vandal (Netflix)

The Wizard of Lies (HBO)

Kısa Dizi ya da Televizyon Filmlerinde En İyi Kadın Oyuncu

Jessica Biel – The Sinner (USA)

Alana Boden – I Am Elizabeth Smart (Lifetime)

Carrie Coon – Fargo (FX)

Nicole Kidman – Big Little Lies (HBO)

Jessica Lange – Feud: Bette and Joan (FX)

Reese Witherspoon – Big Little Lies (HBO)

big-little-lies-2-sezon-filmloverss

Kısa Dizi ya da Televizyon Filmlerinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Johnny Flynn – Genius (National Geographic)

Benito Martinez – American Crime (ABC)

Alfred Molina – Feud: Bette and Joan (FX)

Alexander Skarsgård – Big Little Lies (HBO)

David Thewlis – Fargo (FX)

Stanley Tucci – Feud: Bette and Joan (FX)

Kısa Dizi ya da Televizyon Filmlerinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Judy Davis – Feud: Bette and Joan (FX)

Laura Dern – Big Little Lies (HBO)

Jackie Hoffman – Feud: Bette and Joan (FX)

Regina King – American Crime (ABC)

Michelle Pfeiffer – The Wizard of Lies (HBO)

Mary Elizabeth Winstead – Fargo (FX)

En İyi Talk Show

Ellen (NBC)

Harry (Syndicated)

Jimmy Kimmel Live! (ABC)

The Late Late Show with James Corden (CBS)

The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (NBC)

Watch What Happens Live with Andy Cohen (BRAVO)

En İyi Animasyon Dizisi

Archer (FX)

Bob’s Burgers (FOX)

BoJack Horseman (Netflix)

Danger & Eggs (Amazon)

Rick and Morty (Adult Swim)

The Simpsons (FOX)

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi