1991’den bu yana Sundance Film Festivali adıyla Amerikan Bağımsız Sineması’nın en önemli destekçisi olmaya devam eden festivalin bu yıl kazananları da belli oldu. Damien Chazelle’in dram türündeki çalışması “Whiplash” hem Jüri Büyük Ödülünü hem de İzleyici Ödülü’nü alarak festivale damgasını vurmayı başardı.

Jüri Büyük Ödülü – Film: “Whiplash” – Damien Chazelle
Jüri Büyük Ödülü – Belgesel: “Rich Hill” – Tracy Droz Tragos and Andrew Droz Palermo
Dünya Sineması Jüri Ödülü – Film: “To Kill a Man” – Alejandro Fernández Almendras
Dünya Sineması Jüri Ödülü – Belgesel: “Return to Homs” – Talal Derki
İzleyici Ödülü – Film: “Whiplash” – Damien Chazelle
İzleyici Ödülü – Belgesel: “Alive Inside” – Michael Rossato-Bennett
Dünya Sineması İzleyici Ödülü – Film: “Difret” – Zeresenay Berhane Mehari
Dünya Sineması İzleyici Ödülü – Belgesel: “The Green Prince” – Nadav Schirman
“The Best of NEXT” (İlk Film) İzleyici Ödülü: “Imperial Dreams” – Malik Vitthal
En İyi Yönetmen – Film: “Fishing Without Nets” – Cutter Hodierne
En İyi Yönetmen – Belgesel: “The Case Against 8” – Ben Cotner, Ryan White
Dünya Sineması En İyi Yönetmen – Film: “52 Tuesdays” – Sophie Hyde
Dünya Sineması En İyi Yönetmen – Belgesel: “20,000 Days on Earth” – Iain Forsyth
Waldo Scott Senaryo Ödülü: “The Skeletons Twins” – Craig Johnson,Mark Heyman
Dünya Sineması Senaryo Ödülü: “Blind”-Eskil Vogt
Belgesel Kurgu Ödülü: “Watchers in the Sky” – Jenny Golden, Karen Sim
Dünya Sineması Belgesel Kurgu Ödülü: “20,000 Days on Earth” – Jonathan Amos
Görüntü Yönetimi Ödülü – Film: “Low Down” – Christopher Blauvelt
Görüntü Yönetimi Ödülü – Belgesel: “E-Team” – Rachel Beth Anderson, Ross Kauffman
Dünya Sineması Görüntü Yönetimi Ödülü – Film: “Lilting” – Ula Pontiklos
Dünya Sineması Görüntü Yönetimi Ödülü – Belgesel: “Happiness” – Thomas Balmes, Nina Bernfeld
ABD Jüri Özel Ödülü – Yetenek: “Dear White People” Senarist&Yönetmen Justin Simien
ABD Jüri Özel Ödülü – Müzik:“Kumiko the Treasure Hunter”
Jüri Özel Ödülü Belgesel: “The Overnighters” – Jesse Moss
ABD Jüri Özel Ödülü Belgesel – Animasyon: “Watchers of the Sky”
Dünya Sineması Jüri Özel Ödülü – Belgesel: “We Come As Friends” – Hubert Sauper
Dünya Sineması Jüri Özel Ödülü – Film: “God Help the Girl” – Stuart Murdoch
Alfred P. Sloan Ödülü: “I Origins” – Mike Cahill
İzleyici Ödülü – Kısa Film: “Chapel Perilous” – Matthew Lessner
Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi