20. Eleştirmenlerin Seçimi Film Ödülleri (Critics’ Choice Awards) sahiplerini buldu. Oscar adaylıklarında umduğunu bulamayan yapımların önemli bir kısmı Eleştirmenlerin Seçimi Film Ödülleri’nde teselli buldu. Gone Girl, The Lego Movie, Life Itself, Force Majeure gibi filmler, Oscar’da aday bile gösterilmedikleri kategorileri Eleştirmenlerin Seçimi Film Ödülleri’nde kazanarak Akademi’ye selam çaktılar.

20. Eleştirmenlerin Seçimi Film Ödülleri kazananları:

*Kazananlar kalın ile gösterilmiştir.

boyhood-elestirmenlerin-secimi-film-odulleri-filmloverss

En İyi Film

Boyhood

Birdman

Gone Girl

The Grand Budapest Hotel

The Imitation Game

Nightcrawler

Selma

The Theory Of Everything

Unbroken

Whiplash

En İyi Erkek Oyuncu

Michael Keaton – Birdman

Benedict Cumberbatch – The Imitation Game

Ralph Fiennes – The Grand Budapest Hotel

Jake Gyllenhaal – Nightcrawler

David Oyelowo – Selma

Eddie Redmayne – The Theory of Everything

En İyi Kadın Oyuncu

Julianne Moore – Still Alice

Jennifer Aniston – Cake

Marion Cotillard – Two Days, One Night

Felicity Jones – The Theory of Everything

Rosamund Pike – Gone Girl

Reese Witherspoon – Wild

En İyi Yönetmen

Richard Linklater – Boyhood

Wes Anderson – The Grand Budapest Hotel

Ava DuVernay – Selma

David Fincher – Gone Girl

Alejandro G. Inarritu – Birdman

Angelina Jolie – Unbroken

En İyi Komedi Filmi

The Grand Budapest Hotel

Birdman

St. Vincent

Top Five

22 Jump Street

Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu

Jenny Slate – Obvious Child

Rose Byrne – Neighbors

Rosario Dawson – Top Five

Melissa McCarthy – St. Vincent

Kristen Wiig – The Skeleton Twins

Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu

Michael Keaton – Birdman

Jon Favreau – Chef

Ralph Fiennes – The Grand Budapest Hotel

Bill Murray – St. Vincent

Chris Rock – Top Five

Channing Tatum – 22 Jump Street

En İyi Şarkı

Glory – Common/John Legend – Selma

Big Eyes – Lana Del Rey – Big Eyes

Everything Is Awesome – Jo Li and the Lonely Island – The Lego Movie

Lost Stars – Keira Knightley – Begin Again

Yellow Flicker Beat – Lorde – The Hunger Games: Mockingjay Part 1

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Patricia Arquette – Boyhood

Jessica Chastain – A Most Violent Year

Keira Knightley – The Imitation Game

Emma Stone – Birdman

Meryl Streep – Into the Woods

Tilda Swinton – Snowpiercer

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

J.K. Simmons – Whiplash

Josh Brolin – Inherent Vice

Robert Duvall – The Judge

Ethan Hawke – Boyhood

Edward Norton – Birdman

Mark Ruffalo – Foxcatcher

En İyi Animasyon Filmi

The Lego Movie

Big Hero 6

The Book of Life

The Boxtrolls

How to Train Your Dragon 2

En İyi Aksiyon Filmi

Guardians of the Galaxy

American Sniper

Captain America: The Winter Soldier

Edge of Tomorrow

Fury

Aksiyon Dalında En İyi Kadın Oyuncu

Emily Blunt – Edge of Tomorrow

Scarlett Johansson – Lucy

Jennifer Lawrence – The Hunger Games: Mockingjay Part 1

Zoe Saldana – Guardians of the Galaxy

Shailene Woodley – Divergent

Aksiyon Dalında En İyi Erkek Oyuncu

Bradley Cooper – American Sniper

Tom Cruise – Edge of Tomorrow

Chris Evans – Captain America: The Winter Soldier

Brad Pitt – Fury

Chris Pratt – Guardians of the Galaxy

En İyi Genç Erkek/Kadın Oyuncu

Ellar Coltrane – Boyhood

Ansel Elgort – The Fault in Our Stars

Mackenzie Foy – Interstellar

Jaeden Lieberher – St. Vincent

Tony Revolori – The Grand Budapest Hotel

Quvenzhane Wallis – Annie

Noah Wiseman – The Babadook

En İyi Oyuncu Kadrosu

Birdman

Boyhood

The Grand Budapest Hotel

The Imitation Game

Into the Woods

Selma

En İyi Uyarlama Senaryo

Gone Girl – Gillian Flynn

The Imitation Game – Graham Moore

Inherent Vice – Paul Thomas Anderson

The Theory of Everything – Anthony McCarten

Unbroken – Joel Coen & Ethan Coen, Richard LaGravenese, William Nicholson

Wild – Nick Hornby

En İyi Özgün Senaryo

Birdman – Alejandro G. Inarritu, Nicolas Giacobone, Alexander Dinelaris Jr., Armando Bo

Boyhood – Richard Linklater

The Grand Budapest Hotel – Wes Anderson, Hugo Guinness

Nightcrawler – Dan Gilroy

Whiplash – Damien Chazelle

En İyi Bilim-Kurgu/Korku Filmi

Interstellar

The Babadook

Dawn of the Planet of the Apes

Snowpiercer

Under the Skin

En İyi Sinematografi

Birdman – Emmanuel Lubezki

The Grand Budapest Hotel – Robert Yeoman

Interstellar – Hoyte Van Hoytema

Mr. Turner – Dick Pope

Unbroken – Roger Deakins

En İyi Sanat Yönetimi

The Grand Budapest Hotel – Adam Stockhausen, Anna Pinnock

Birdman – Kevin Thompson, George DeTitta Jr.

Inherent Vice – David Crank, Amy Wells

Interstellar – Nathan Crowley, Gary Fettis

Into the Woods – Dennis Gassner, Anna Pinnock

Snowpiercer – Ondrej Nekvasil, Beatrice Brentnerova

En İyi Film Kurgusu

Birdman – Douglas Crise, Stephen Mirrione

Boyhood – Sandra Adair

Gone Girl – Kirk Baxter

Interstellar – Lee Smith

Whiplash – Tom Cross

En İyi Kostüm Tasarımı

The Grand Budapest Hotel – Milena Canonero

Inherent Vice – Mark Bridges

Into the Woods – Colleen Atwood

Maleficent – Anna B. Sheppard

Mr. Turner – Jacqueline Durran

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

Guardians of the Galaxy

Foxcatcher

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

Into the Woods

Maleficent

En İyi Görsel Efekt

Dawn of the Planet of the Apes

Edge of Tomorrow

Guardians of the Galaxy

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

Interstellar

Yabancı Dilde En İyi Film

Force Majeure

Ida

Leviathan

Two Days, One Night

Wild Tales

En İyi Belgesel Film

Life Itself

Citizenfour

Glen Campbell: I’ll Be Me

Jodorowsky’s Dune

Last Days in Vietnam

The Overnighters

En İyi Film Müziği

Antonio Sanchez – Birdman

Alexandre Desplat – The Imitation Game

Johann Johannsson – The Theory of Everything

Trent Reznor and Atticus Ross – Gone Girl

Hans Zimmer – Interstellar

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi