Bu yıl 2.kez düzenlenen Uluslararası Suç ve Ceza Filmleri Festivali başladı.

İlk kez geçen sene düzenlenen festivalin bu seneki konusu “Kadına Yönelik Şiddet ve Ayrımcılık” olarak belirlendi. Program dahilinde bir de film yarışması bulunan festivalin Açılış Töreni ise 28 Eylül’de gerçekleştirilecek.

Türkan Şoray ve Zeki Demirkubuz gibi başarılı isimlerin katılımı ile gerçekleştirilecek açılışta “Kadın hakları”, “Kadın bedeni: suç konusu mu?”,  “Töre ve namus” konuları üzerinde konuşmalar yapılacak. Açılış Töreni’nin hemen ardından yönetmenliğini Emmanuelle Millet’in yaptığı Dal Gibi (Twiggy) isimli filmin gösterimi olacak.

İstanbul Üniversitesi’nde yapılacak olan Açılış Töreni itibariyle Taksim Sinepop ve Nişantaşı City’s sinemalarında  gösterilecek filmleri izlemek isteyenler biletleri Biletix’lerden satın alabiliyorlar. Filmekimi’nde gösterilecek filmlerle aynı tarihe denk gelen festivalin biletlerine şuan itibari ile ilgi az. Filmekimi biletlerinin çıktığı gibi bitmesine üzülen sinemaseverler için alternatif bir film festivali olabileceğini belirtmekte fayda var. Üstelik öğrenci biletleri 5,00 TL, tam biletler ise 7,00 TL.

Film programının yanı sıra akademik takvim hakkında detaylı bilgi almak için festivalin resmi web sitesi olan www.icapff.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi