Önceki Sayfa1 / 5Sonraki Sayfa

Sonbaharda sinemaseverleri festivalin büyüsü ile buluşturmaya devam ede Filmekimi, 2017 yılında da şehre beyazperdenin ışığını yaymaya geliyor. 16. Filmekimi filmleri festival ruhunu yeniden alevlendirmek amacıyla yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Türkiye’nin önde gelen film festivallerinden Filmekimi’nde yer alacak filmler, Filmekimi’nin resmi Twitter sayfasından açıklanmaya başladı. Bugüne kadar açıklanan Filmekimi filmlerini sizler için bir araya getirdik. Filmler açıklandıkça sayfamızı güncellemeye devam edeceğiz. Filmekimi’nden tüm gelişmeleri sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

16. Filmekimi Filmleri

England is Mine

englandismine-filmloverss

80’li yıllarda İngiltere’den çıkmış önemli alternatif rock gruplarından olan The Smiths‘in vokalisti Morrissey‘in, 70’li yıllarda geçen ve grubun diğer kurucusu olan Johnny Marr‘la tanışmadan önceki hayatına odaklanan England Is Mine filmi Filmekimi’nde izleyiciyle buluşacak. Yönetmen Mark Gill‘in ilk uzun metraj denemesi olan filmin senaryosu ise Gill ile birlikte William Thacker‘a ait.

1977’de kurulan Joy Division grubunun vokalisti Ian Curtis’in biyografik filmi olan Control‘un da yapımcılığını üstlenen Baldwin Li ve Orian Williams‘ın yapımcılığını yaptığı England Is Mine, ilk gösterimini 2 Temmuz’da Uluslararası Edinburgh Film Festivali’nde gerçekleştirdi.

Good Time

promiyerini-cannes-da-gerceklestirecek-robert-pattinson-li-good-timedan-ilk-gorseller-yayinlandi-filmloverss

Robert Pattinson’ın müthiş performansıyla dikkat çeken Good Time, Cannes’da Altın Palmiye için yarıştı.

Hastaneden lunaparka, bakımevinden tefeciye, New York’un en tuhaf mekânlarında geçen, birbirinden acayip karakterlerle dolu Good Time, kara mizahtan da beslenen, son derece hareketli, nefes nefese bir suç fırtınası. Josh ve Benny Safdie kardeşlerin yönettiği, Benny Safdie’nin Robert Pattinson’la birlikte rol aldığı Good Time, hapisteki kardeşini kurtarmak için her yolu deneyen bir adamın çabalarını bitmek bilmeyen bir gece boyunca izliyor. Cannes’da Altın Palmiye için yarışan Good Time’da son zamanların en sempatik anti-kahramanını müthiş bir performansla canlandıran Robert Pattinson’ın şaşkınlık verici dönüşümünü mutlaka izlemek gerek.

Önceki Sayfa1 / 5Sonraki Sayfa
Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi