Bu yıl Cafer Penahi sinemasını mercek altına alacak 12. Akbank Kısa Film Festivali 7 Mart’ta başlıyor. 

Bu yıl 12. kez düzenlenecek Akbank Kısa Film Festivali, sinema sanatı üzerinde kısa filmlerin öncü rolünün bilinciyle, bu alanda bir platform oluşturma hedefiyle başladığı yolculuğuna bir kez daha kısa film alanında yaşanan hareketliliğe tanıklık etmemizi sağlayacak. Festival, ilk kez oluşturulan uluslararası gösterim kategorisi “Perspektif” bölümü ile, kapsamını daha da genişletti.

Dünyanın farklı bölgelerinden 822 kısa film başvurusu alan 12 Akbank Kısa Film Festivali’nde bu yıl dünya sinemasının büyük ustalarından, Cafer Penahi‘nin sineması mercek altına alınıyor. Konuklarımız arasında, yönetmenin kızı Solmaz Panahi, İranlı kurgucu Mastaneh Mohajer, Saraybosna Film Festivali’nin programcısı Elma Tataragic, Shorts International kurucusu Carter Pilcher, Macar yönetmenler David Geczy ile Gabor Hörcher, genç yönetmenlerimizden Tolga Karaçelik, belgesel çalışmalarıyla Semra Güzel Korver, oyuncu Nadir Sarıbacak, Onur Ünsal, Bülent Emin Yarar, Settar Tanrıöğen, Tuba Büyüküstün, Türkü Turan, görüntü yönetmeni Ferhat Öçmen, senarist Ebru Ceylan, yönetmenler Hakkı Kurtuluş ve Ferit Karahan gibi sinema alanında deneyimli çok sayıda sanatçı festivalde yer alıyor. Özel Gösterim bölümünde ise Macaristan’dan kısa filmler programda. Bu yıl toplam 28 ülkeden toplam 104 film festivalde seyirciyle buluşacak. Mastaneh Mohajer, Elma Tataragic, Nesrin Cavadzade, Carter Pilcher, Derya Bigalı’nın ise uluslararası yarışma jürisini oluşturduğu festivalin bu yılki programı şu şekilde:

* Etkinlikler ücretsizdir. Ancak katılımcı sayısı sınırlı olduğu için davetiyeler etkinlik günü etkinlik saatinden 1 saat önce Akbank Sanat gişesinden temin edilebilir.

12. Akbank Kısa Film Festivali Programı

07.03.2016 – Pazartesi

golden-akbank-kisa-film-filmloverss

11:00 Perspektif (A)

A.1- Golden
A.2- Circle
A.3- Hide and Seek
A.4- Köprü
A.5- Driven

13:00 Dünyadan Kısalar (A)

A.1- Maman (s)
A.2- Belladonna
A.3- Provas, Exorcismos

16:00 Kısadan Uzuna – Tolga Karaçelik (A)

A.1- Kaşık Adam
A.2- Us’lu Durmak
A.3- Güdü
A.4- Rapunzel

18:30 Söyleşi: Kısadan Uzuna – Tolga Karaçelik

20:30 Kısadan Uzuna – Tolga Karaçelik (B)

B.1- Sarmaşık

08.03.2016 – Salı

gunah-akbank-kisa-film-filmloverss

11:00 Perspektif (B)

B.6- El Abrazo
B.7- The Seventh Day
B.8- Paul
B.9- Zilan
B.10- Junilyn Has
B.11- Ret

13:00 Dünyadan Kısalar (B)

B.4- Picnic
B.5- Ave Maria
B.6- Melodrama
B.7- Dissonance

16:00 Festival Kısaları (A)

A.1- Günah
A.2- Salı
A.3- Gri Bölge
A.4- Rodi
A.5- Bir Hediye

18:30 Söyleşi: “Senaryo Yazarken”

– Ebru Ceylan – Senarist
– Ferit Karahan – Yönetmen/Senarist
– Hakkı Kurtuluş – Yönetmen/Senarist

20:30 Perspektif (C)

C.12- Ghost of Ot 301
C.13- Les Vies Qui Nous Restent
C.14- Acid
C.15- Çocuk
C.16- Dumrakatak
C.17- Ihr Sohn

09.03.2016 – Çarşamba

su-birikintisi-akbank-kisa-film-filmloverss

11:00 Dünyadan Kısalar (D)

D.11- Love Comes Later
D.12- Everything Will Be Okay
D.13- I See a Darkness
D.14- Daewit

13:00 Festival Kısaları (C)

C.10- İpler
C.11- Su Birikintisi
C.12- Karadeniz
C.13- Merkür
C.14- Hurşit

16:00 Özel Gösterim (A)

A.1- Tree
A.2- Ricsi
A.3- The Winner
A.4- Limbo Limbo Travel

18:30 Söyleşi: Macar Sinemasında Kısa Filmler

– Gabor Hörcher – Yönetmen
– David Gezy – Yönetmen

20:30 Festival Kısaları (B)

B.6- Orman
B.7- Altın Vuruş
B.8- Hüvelbaki
B.9- Godesbana

10.03.2016 – Perşembe

yogurt-akbank-kisa-film-filmloverss

11:00 Perspektif (E)

E.24- Gelecek
E.25- 6 Cup Chai
E.26- The Society
E.27- A Like
E.28- Masiyet
E.29- Leidi

13:00 Perspektif (F)

F.30- Kuyu
F.31- Blue Tonerre
F.32- Karakia The Resetting Ceremony
F.33- Huzurevi
F.34- Zero M2
F.35- Boogieman

16:00 Perspektif (D)

D.18- Theme Park
D.19- Uçurtma
D.20- Yoğurt
D.21- O Som Da Casa
D.22- Last Train Home
D.23- The Pain

18:30 Söyleşi: Oyuncu Gözüyle Kısa Filmler

– Tuba Büyüküstün-Oyuncu
– Türkü Turan-Oyuncu
– Settar Tanrıöğen-Oyuncu
– Bülent Emin Yarar-Oyuncu
– Onur Ünsal-Oyuncu

20:30 Dünyadan Kısalar (C)

C.8- The Translator
C.9- La Voce
C.10- A Matter of Will

11.03.2016 – Cuma

gri-bolge-akbank-kisa-film-filmloverss

11:00 Festival Kısaları (A)

A.1- Günah
A.2- Salı
A.3- Gri Bölge
A.4- Rodi
A.5- Bir Hediye

13:00 Perspektif (G)

G.36- Hafsa
G.37- Hope City
G.38- On avait dit qu’on irait jusqu’en haut
G.39- Unary
G.40- Çalıntı Anılar

16:00 Deneyimler (A)

A.1- Akordeon
A.2- Untying the knot

18:30 Söyleşi-Deneyimler-Cafer Panahi Sineması

– Solmaz Panahi – Görsel Sanatçı
– Mastaneh Mohajer – Kurgucu
– Müge Tüfenk (Moderatör)

20:30 Deneyimler (B)

B.1- Taksi Tehran – Cafer Panahi

12.03.2016 – Cumartesi

rapunzel-akbank-kisa-film-filmloverss

11:00 Perspektif (I)

I.47- Totem
I.48- İmece Evi
I.49- Beyaz
I.50- Am Fenster
I.51- Luz
I.52- Gleichgewicht

13:00 Kısadan Uzuna (A)

A.1- Kaşık Adam
A.2- Us’lu Durmak
A.3- Güdü
A.4- Rapunzel

16:00 Belgesel Sinema – Semra Güzel Korver (A)

A.1- Fan-Atik 1
A.2- City Folk
A.3- Orada Doğdum Burada Büyüdüm

18:30 Uluslararası Festivallerde Kısa Filmler

– Elma Tataragic (Saraybosna Film Festivali Programcısı)
– Carter Pilcher (Shortstv International Kurucusu)

20:30 Dünyadan Kısalar (B)

B.4- Picnic
B.5- Ave Maria
B.6- Melodrama
B.7- Dissonance

13.03.2016 – Pazar

karadeniz-akbank-kisa-film-filmloverss

11:00 Dünyadan Kısalar (C)

C.8- The Translator
C.9- La Voce
C.10- A Matter of Will

13:00 Perspektif (K)

K.57- Who Am I After You Exile in Me
K.58- Afrotürk
K.59- Azad
K.60- Transit Game
K.61- Someone Who Isn’t Me

16:00 Dünyadan Kısalar (D)

D.11- Love Comes Later
D.12- Everything Will Be Okay
D.13- I See a Darkness
D.14- Daewit

Söyleşi: Belgesel Sinema – Semra Güzel Korver

20:30 Festival Kısaları (C)

C.10- İpler
C.11- Su Birikintisi
C.12- Karadeniz
C.13- Merkür
C.14- Hurşit

15.03.2016 – Salı

altin-vurus-akbank-kisa-film-filmloverss

11:00 Perspektif (H)

H.41- Natural Attraction
H.42- Three Dalmathians
H.43- Ali Değil Ari Komutanım
H.44- Basur
H.45- Nuestro Mar
H.46- It All Has Its Time

13:00 Festival Kısaları (B)

B.6- Orman
B.7- Altın Vuruş
B.8- Hüvelbaki
B.9- Godesbana

16:00 Perspektif (A)

A.1- Golden
A.2- Circle
A.3- Hide and Seek
A.4- Köprü
A.5- Driven

18:30 Perspektif (B)

B.6- El Abrazo
B.7- The Seventh Day
B.8- Paul
B.9- Zilan
B.10- Junilyn Has
B.11- Ret

20:30 Dünyadan Kısalar (A)

A.1- Maman (s)
A.2- Belladonna
A.3- Provas, Exorcismos

16.03.2016 – Çarşamba

gelecek-akbank-kisa-film-filmloverss

Akbank Sanat Programı

11:00 Özel Gösterim (A)

A.1- Tree
A.2- Ricsi
A.3- The Winner
A.4- Limbo Limbo Travel

13:00 Perspektif (F)

F.30- Kuyu
F.31- Blue Tonerre
F.32- Karakia The Resetting Ceremony
F.33- Huzurevi
F.34- Zero M2
F.35- Boogieman

16:00 Perspektif (E)

E.24- Gelecek
E.25- 6 Cup Chai
E.26- The Society
E.27- A Like
E.28- Masiyet
E.29- Leidi

18:30 Nadir Sarıbacak: Bir Yönetmenle Kısadan Uzuna

– Nadir Sarıbacak

20:30 Perspektif (J)

J.53- Kameralı Çocuk
J.54- Gelya
J.55- Mucize Aynalar
J.56- Suspendu

17.03.2016 – Perşembe

cocuk-akbank-kisa-film-filmloverss

11:00 Perspektif (C)

C.12- Ghost of Ot 301
C.13- Les Vies Qui Nous Restent
C.14- Acid
C.15- Çocuk
C.16- Dumrakatak
C.17- Ihr Sohn

13:00 Perspektif (D)

D.18- Theme Park
D.19- Uçurtma
D.20- Yoğurt
D.21- O Som Da Casa
D.22- Last Train Home
D.23- The Pain

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi